Klubbmöte den 10 december 2019

1741

Då var det dags för årets sista klubbmöte.

Elisabeth Hellström kommer att hålla i mötet.

18.30. Mötet inleds med föredrag och bildvisning. Elisabeth kommer atttt visa bilder och berätta om sitt fotgraferande.

19.30. Prisutdelning

19.45 Julfika. Glögg, lussekatter och pepparkakor. Under pausen går det bra att visa pappersbilder. Klubbens utställning närmar sig så ni som ska delta passa på och ta med er bilder och visa för att få synpunkter och stöd.

20.30 Våga visa*

*Regler för Våga Visa

Bilderna mejlas till vagavisa@stockholmsfotoklubb.org senast söndag den 8 dec 24.00. Bildfilerna ska ha formatet jpg, max 1920 pixlar bred och max 1080 pixlar hög, och storleken max 1,5MB. Bildfilernas filnamn ska vara: Efternamn_Förnamn_Bildtitel.jpg. Exempel: Andersson_Per_Solnedgång.jpg